O projektu

Nápad vytvořit webové stránky o pražských cyklostezkách mi dřímal v hlavě již několik let. Hlavní brzdou projektu byla nedostupnost mapových podkladů vhodných pro projekt. S příchodem nové verze map na serveru Atlas - amapy.cz, které nabízejí šikovné aplikační rozhranní - amapy api jsem zajásal - konečně pořádné mapy.

Na jaře roku 2007 se tak pomalu začínal sen přetvářet v realitu a projekt prazskecyklostezky.cz spatřil světlo světa 1. června 2007.

Obsah webu vytvářím ve svém volném čase, zmapování celé Prahy tak nějakou dobu potrvá. Časově náročné je vytváření interaktivních map, vedení stezek kontroluji v terénu, aby údaje byly aktuální. Rád bych do léta stihl zmapovat všechny páteřní cyklotrasy vedoucí hlavním městem. Následně bych začal mapovat doporučené trasy, které třeba nejsou ani v terénu značené, ale umožňují cyklistům relativně bezpečný pohyb.

Pokud chcete podpořit projekt, například fotografiemi, nebo mi chcete pomoci s tvorbou textů, kontaktujte mě.

Martin Malý

Spolupracovníci

  • Radek Seifert - texty k bodům zájmu

Technické detaily

Projekt používá proprietární redakční systém provozovaný na platformě ASP.NET 2.0 + Microsoft SQL Server 2005.

Komponenty třetích stran

Webové stránky byly testovány v prohlížečích Internet Explorer 6.0, Firefox 2, Opera 9. Interaktivní mapy amapy.cz používají Mootols Framework, z principu věci tedy nejsou podporovány zastaralé prohlížeče - Internet Explorer 5.0 a 5.5.