Cyklotrasa A225

  • Délka:2,4 km
  • Terén:po rovině
  • Povrch:asfalt
  • Oblasti:Praha 4
  • Aktualizace:12.9.2008
  • Poslat připomínku

TRASA

Chodovec - Chodov

Reklama

POPIS

Cyklotrasa A225 spojuje sídliště Chodovec s metrem Chodov. Na obou koncích trasy navazují další cyklotrasy.

Aktualizace srpen 2008: V úseku za archivem Na Chodovci byla trasa přeložena, aby se zcela vyhnula soukromé komunikaci za Top Hotelem Praha. Změna zatím není zanesena v mapě.

Trasa podrobně

Naši cestu začneme mezi domy na novém sídlišti Chodovec, na konci ulice Divišovská. Trasa A225 zde odbočuje z páteřní A41. Projedeme mezi domy, mineme park Top Hotelu Praha.

Před budovou městského a státního archivu odbočíme vpravo a hned vlevo, budovu objedeme z její pravé strany. Přijedeme ke světelné křižovatce, kde se cyklotrasa kříží s ulicí Türkova. Projedeme přes parkoviště před hobbymarketem. Po lávce nadjedeme dálnici, na druhé straně nás čeká sídliště Horní Roztyly.

Projedeme ulice Kloknerova a U pojišťovny, překonáme lávku přes ulici Pod Chodovem. V průjezdu obchodního centra Chodov projedeme kolem výjezdů z garáží.

Naše cesta končí u metra Chodov, kde navazuje trasa A22.

Navazující stezky

  • Na sídlišti Chodovec trasa navazuje na páteřní A41, která nás dovede z kopce dolů k Záběhlickému zámečku a na druhou stranu kolem Hostivařškého lesoparku na Háje.
  • U metra Chodov navazuje trasa A22, která spojuje Háje s Braníkem.

INTERAKTIVNÍ MAPA

Trasy jsou zaměřovány v terénu pomocí GPS přístroje Garmin GPSMAP 60CSx, který zapůjčila firma Picodas Praha.
Legenda
Existující trasy (v terénu značené).
Plánované trasy (v terénu neznačené).
Jméno trasy. Kliknutím na ikonu se zobrazí bublina s informacemi.
Zajímavé místo. Kliknutím na ikonu se zobrazí bublina s popisem.

Na mapě je zobrazena pouze aktuální cyklostezka. Okolní a navazující stezky jsou popsány v textu.

Trasa v mapě je zobrazena na základě dat měřených v terénu pomocí GPS přístroje. Tolerance zakreslení trasy v mapě je obvykle 3-5 metrů. Množství zobrazených detailů odpovídá aktuálnímu měřítku mapy. Při velkém oddálení je vedení tras zakresleno schematicky. Trasy jsou ručně kontrolovány a editovány vůči letecké mapě. Při nejvyšším přiblížení pak může docházet k malému zkreslení vůči mapě základní.

VÝŠKOVÝ PROFIL (testovací provoz)

Výškový profil trasy zahrnuje úseky, které jsou zobrazeny na mapě. Pokud jsou úseky nesouvislé, pak je v grafu spojnice rovnou čarou (např. u tras A1, A2).

Y-ová osa znázorňuje nadmořskou výšku, X-ová osa znázorňuje vzdálenost z výchozího bodu trasy. Měřítka jsou pro každou cyklostezku jiná (i graf typu cimbuří může znamenat, že trasa je prakticky po rovině).