Cyklotrasa A222

  • Délka:1,3 km
  • Terén:mírné kopce
  • Povrch:asfalt
  • Oblasti:Praha 4
  • Aktualizace:12.9.2008
  • Poslat připomínku

TRASA

Kunratický les - Roztyly - Spořilov

Reklama

POPIS

Cyklotrasa A222 vede z Kunratického lesa, okolo stanice metra Roztyly na Spořilov.

Poznámka: Úsek mezi Kunratickým lesem a Roztyly byl dříve značen jako ÚJ-BR. Na mapě je zobrazen pouze úsek značený v terénu. Stezka v budoucnu bude objíždět celý Spořilov a na pomezí ulic Choceradská a U Záběhlického zámku se bude napojovat na hlavní trasu A41.

Trasa podrobně

Start trasy A222 je umístěn v Kunratickém lese, na prodlouženém konci ulice U Michelského lesa. Trasa odbočuje z hlavní trasy A22. Stojíme před hotelem Nosál a vydáme se do kopce, ke stanici metra Roztyly.

Vyjedeme z lesa a přijíždíme ke stanici metra. Po levé ruce míjíme louku, kde do tří let vyroste nové kancelářské centrum. Stezka zatáčí vlevo a vede průjezdem kolem autobusové zastávky u metra. Zde prosím dbejte pozornosti na lidi čekající na autobus. Za zastávkou přejedeme po přechodu pro chodce a po chodníku podél OBI dojedeme k podjezdu pod ulicí 5. května (dálnicí). Za průjezdem zatočíme doprava a po chodníku se vydáme do kopečka. Po pravé ruce se tyčí betonová zeď, která nás odděluje od ulice 5. května.

Po sto metrech, kde chodník přechází do ulice Jihovýchodní VIII, cyklotrasa A222 končí.

Navazující trasy

  • Kunratický les - u hotelu Nosál navazuje trasa A22.
  • Roztyly - na úrovni budovy metra lze odbočit po značené stezce beze jména, která vede přes sídliště Horní Roztyly k metru Chodov. Jedná se o úsek bývalé ÚJ-BR.
  • Spořilov (zatím neexistuje) - po doznačení trasy přes Spořilov bude na Trojmezí navazovat trasa A41.

Budoucnost stezky

Dle plánu rozvoje má stezka A222 vést dále přes Spořilov na Trojmezí, tj. oblast mezi Spořilovem, Košíkem a Záběhlicemi, která je dnes loukou, ale nejpíše ji brzy čeká masová bytová výstavba.

Stezka povede ulicemi (postupně) Jihovýchodní VIII, Jižní III, Jichovýchodní IX, Nad Pahorkem, podjezdem pod ulicí Spořilovská a dále ulicí Choceradská dolů, kde přibližně na úrovni ulice Malovická bude stezka zatáčet vpravo a pod zahradní kolonií se bude napojovat na dnes již existující trasu A41.

INTERAKTIVNÍ MAPA

Trasy jsou zaměřovány v terénu pomocí GPS přístroje Garmin GPSMAP 60CSx, který zapůjčila firma Picodas Praha.
Legenda
Existující trasy (v terénu značené).
Plánované trasy (v terénu neznačené).
Jméno trasy. Kliknutím na ikonu se zobrazí bublina s informacemi.
Zajímavé místo. Kliknutím na ikonu se zobrazí bublina s popisem.

Na mapě je zobrazena pouze aktuální cyklostezka. Okolní a navazující stezky jsou popsány v textu.

Trasa v mapě je zobrazena na základě dat měřených v terénu pomocí GPS přístroje. Tolerance zakreslení trasy v mapě je obvykle 3-5 metrů. Množství zobrazených detailů odpovídá aktuálnímu měřítku mapy. Při velkém oddálení je vedení tras zakresleno schematicky. Trasy jsou ručně kontrolovány a editovány vůči letecké mapě. Při nejvyšším přiblížení pak může docházet k malému zkreslení vůči mapě základní.

VÝŠKOVÝ PROFIL (testovací provoz)

Výškový profil trasy zahrnuje úseky, které jsou zobrazeny na mapě. Pokud jsou úseky nesouvislé, pak je v grafu spojnice rovnou čarou (např. u tras A1, A2).

Y-ová osa znázorňuje nadmořskou výšku, X-ová osa znázorňuje vzdálenost z výchozího bodu trasy. Měřítka jsou pro každou cyklostezku jiná (i graf typu cimbuří může znamenat, že trasa je prakticky po rovině).