Cyklotrasa A215

  • Délka:1,6 km
  • Terén:větší kopce
  • Povrch:asfalt, prašné cesty
  • Oblasti:Praha 4
  • Aktualizace:12.9.2008
  • Poslat připomínku

TRASA

Chodov - Kunratický les - Nové Dvory - Kamýk

Reklama

POPIS

Cyklotrasa A215 spojuje Chodov, skrze Kunratický les vede do Krče a končí v oblasti Kamýku, na sídlišti Nové Dvory.

Poznámka (duben 2008): V mapě je zachycen jen úsek Chodov - Zelené domky, který je značen v terénu svislým značením. Pokračování do Kamýku jsem zatím neměl možnost zkontrolovat.

Trasa podrobně

Náš výlet začínáme na severovýchodním cípu Kunratického lesa. Start leží asi 500 metrů od metra Chodov, trasa A215 odbočuje z hlavní trasy A22.

Po lesní cestě sjíždíme z mírného kopce rovnoběžně s ulicí U Kunratického lesa. Na křižovatce lesních cest odbočíme doprava a po cca. 50 metrech doleva. Následuje přibližně kilometrový sjezd po asfaltové silničce dolů do Krče. Pozor! O víkendu po cestě chodí hodně lidí se psy a malými dětmi. Sjezd končí u malé zoo u restaurace pod sídlištěm Zelené domky. V opačném směru (od Krče) je kopec poměrně náročný výšlap.

Pod Zelenými Domky, u restaurace U Krále Václava IV. trasa A215 odbočuje vpravo a vede cca 600 metrů souběžně s A212 krajem lesa podél potoka. U restaurace Na tý louce zelený trasa odbočuje vlevo, vede po silničce nahoru mezi sídlištěm Zelené domky a nemocnicí IKEM. Na světelné křižovatce mineme ulici Vídeňská a ulicí V Štíhlách pokračujeme stále do kopce.

Trasa vede dále přes sídliště Nové Dvory, ulicí Durychova a končí v Kamýku.

Navazující stezky

  • Chodov - na okraji Kunratického lesa u Chodova stezka navazuje na trasu A22
  • Kunratický les, pod Zelenými Domky, u restaurace U Krále Václava IV. - stezka v krátkém úseku vede souběžně s trasou A212
  • Kunratický les, u restaurace Na tý louce zelený - stezka odbočuje z A212 směrem na Nové Dvory
  • Nové Dvory - budoucí křížení se zatím neexistující trasou A42

INTERAKTIVNÍ MAPA

Trasy jsou zaměřovány v terénu pomocí GPS přístroje Garmin GPSMAP 60CSx, který zapůjčila firma Picodas Praha.
Legenda
Existující trasy (v terénu značené).
Plánované trasy (v terénu neznačené).
Jméno trasy. Kliknutím na ikonu se zobrazí bublina s informacemi.
Zajímavé místo. Kliknutím na ikonu se zobrazí bublina s popisem.

Na mapě je zobrazena pouze aktuální cyklostezka. Okolní a navazující stezky jsou popsány v textu.

Trasa v mapě je zobrazena na základě dat měřených v terénu pomocí GPS přístroje. Tolerance zakreslení trasy v mapě je obvykle 3-5 metrů. Množství zobrazených detailů odpovídá aktuálnímu měřítku mapy. Při velkém oddálení je vedení tras zakresleno schematicky. Trasy jsou ručně kontrolovány a editovány vůči letecké mapě. Při nejvyšším přiblížení pak může docházet k malému zkreslení vůči mapě základní.

VÝŠKOVÝ PROFIL (testovací provoz)

Výškový profil trasy zahrnuje úseky, které jsou zobrazeny na mapě. Pokud jsou úseky nesouvislé, pak je v grafu spojnice rovnou čarou (např. u tras A1, A2).

Y-ová osa znázorňuje nadmořskou výšku, X-ová osa znázorňuje vzdálenost z výchozího bodu trasy. Měřítka jsou pro každou cyklostezku jiná (i graf typu cimbuří může znamenat, že trasa je prakticky po rovině).