Cyklotrasa A171 - Suchdol - Nebušice

  • Délka:5,0 km
  • Terén:větší kopce
  • Povrch:prašné cesty
  • Oblasti:Praha 6
  • Aktualizace:12.9.2008
  • Poslat připomínku

TRASA

Suchdol, Zemědělská univerzita - Lysolaje - Nebušice

Reklama

POPIS

Cyklotrasa A171 spojuje městské části na severu Prahy. Ze Suchdola se polními a lesními cestami dostaneme skrze Lysolaje do Nebušic.

Na podzim roku 2007 byla trasa v terénu značena jenom částečně, zobrazení na mapě vychází z mé osobní zkušenosti, jak jsem stezku projel.

Trasa podrobně

Cestu začneme v Suchdole, u areálu Zemědělské univerzity na křižovatce ulic Sídlištní a Kamýcká. Projedeme ulici Sídlištní a sjedeme z kopce do centra městské části Lysolaje. Údolí opustíme, musíme se trefit do ulice Starodvorská, což nemusí být snadné. Stezka není v těchto místech značena. Doporučuji porovnat situaci na letecké mapě.

Pokud se nám podařilo zvolit správnou cestu, opouštíme nyní Lysolaje po polní cestě směrem na jihozápad a přijedeme k lesu, podél kterého pokračujeme na západ.

Po několika stech metrech stezka protíná silnici Horoměřická, my silnici překřížíme a pokračujeme po polní/lesní cestě, krajem lesa. Po dalším půlkilometru se před námi vynoří malá obytná čtvrť (s páteřní ulicí K sanatoriu). Objedeme domy zleva a podél lesa pokračujeme po cestě stále na západ.

Cesta se najednou stáčí do lesa, necháme se vést a jedeme z kopce. Pozor na koryta vymletá vodou. Les opouštíme na kraji zástavby - městské části Nebušice.

Navazující trasy:

  • Suchdol - v budoucnu bude navazovat trasa A18 na Horoměřice a k přívozu u Vltavy.
  • Nebušice - přímo navazuje stezka A17 (dnes VE-DE), která spojuje Přední Kopaninu s Jenerálkou, údolím Divoké Šárky a Podbabou.
  • Nebušice - z centra Nebušic bude v budoucnosti možno pokračovat i několika trasami: A34 přes Ruzyni a Zličín do Řeporyjí. A163 do Vokovic.

INTERAKTIVNÍ MAPA

Trasy jsou zaměřovány v terénu pomocí GPS přístroje Garmin GPSMAP 60CSx, který zapůjčila firma Picodas Praha.
Legenda
Existující trasy (v terénu značené).
Plánované trasy (v terénu neznačené).
Jméno trasy. Kliknutím na ikonu se zobrazí bublina s informacemi.
Zajímavé místo. Kliknutím na ikonu se zobrazí bublina s popisem.

Na mapě je zobrazena pouze aktuální cyklostezka. Okolní a navazující stezky jsou popsány v textu.

Trasa v mapě je zobrazena na základě dat měřených v terénu pomocí GPS přístroje. Tolerance zakreslení trasy v mapě je obvykle 3-5 metrů. Množství zobrazených detailů odpovídá aktuálnímu měřítku mapy. Při velkém oddálení je vedení tras zakresleno schematicky. Trasy jsou ručně kontrolovány a editovány vůči letecké mapě. Při nejvyšším přiblížení pak může docházet k malému zkreslení vůči mapě základní.

VÝŠKOVÝ PROFIL (testovací provoz)

Výškový profil trasy zahrnuje úseky, které jsou zobrazeny na mapě. Pokud jsou úseky nesouvislé, pak je v grafu spojnice rovnou čarou (např. u tras A1, A2).

Y-ová osa znázorňuje nadmořskou výšku, X-ová osa znázorňuje vzdálenost z výchozího bodu trasy. Měřítka jsou pro každou cyklostezku jiná (i graf typu cimbuří může znamenat, že trasa je prakticky po rovině).